اصول چیدمان میز و صندلی کافه رستوران و رازهای جذابیت

زمانی‌که نوبت به طراحی یا نوسازی کافه و رستوران می‌رسد، توجه به رازهای جذابیت و اصول چیدمان میز و صندلی کافه رستوران اهمیت پیدا می‌کند. بهینه‌سازی صندلی‌های کافه و رستوران، تنها به افزایش درآمد کمک نخواهد کرد؛ بلکه بر زیبایی‌شناسی، رضایت مشتری و چگونگی خدمات شما هم تاثیر خواهد گذاشت. یک کافه و رستوران قرار است مکانی برای استراحت و خوش‌گذرانی مشتریان شما باشد، در نظر داشته باشید که چیدمان میز و صندلی هدف اصلی در دکوراسیون کافه یا رستوران شماست؛ بنابراین باید به نوع مبلمان و نحوه قرارگیری آن توجه کنید.

فهرست مطالب

اصول چیدمان میز و صندلی رستوران و کافه

 

ترفندهایی برای چیدمان میز و صندلی کافه و رستوران

ترکیب دکوراسیون، چیدمان میز و صندلی و سبک فضای کافه و رستورانتان، محیطی دنج و راحت را برای استراحت و وقت‌گذرانی مشتریانتان فراهم می‌سازد. شما می‌توانید با توجه دقیق به چیدمان مبلمان کافه و رستوران خود، به‌راحتی از ایجاد موقعیت‌های ناخوشایند برای مشتریانتان جلوگیری کنید. برای این کار لازم است با ترفندهای حرفه‌ای برای چیدمان منحصر به فرد میز و صندلی کافه و رستوران آشنا شوید.

 

۱.سبک خود را تعیین کنید

آیا می‌خواهید فضای رستوران شما باز و مطبوع باشد یا فضای کلاسیک و مدرن را ترجیح می‌دهید؟ نظرتان درباره محیط دنج و صمیمی چیست؟ هر یک از این موارد در زیبایی‌شناسی حس متفاوتی خواهند داشت که شما را در اجرای اصول چیدمان میز و صندلی کافه رستوران راهنمایی می‌کنند. شما می‌توانید با تغییر ارتفاع صندلی، اندازه میز، تعداد صندلی‌های بار و میز، به فضایی بسیار متفاوتی دست یابید. در یک چیدمان دنج ممکن است جداکننده‌های مختلفی برای غرفه‌ها در نظر گرفته شوند و با ایجاد حریم خصوصی، توهم فضای بسته ایجاد شود؛ در‌حالی‌که در یک رستوران مینیمالیست از میزهای مرتفع و صندلی‌های بار بیشتری استفاده می‌شود.

اصول چیدمان میز و صندلی رستوران و کافه

 

۲.تعادل حجم و راحتی را رعایت کنید

ایجاد چیدمانی عالی برای میز و صندلی کافه و رستوران، یک اقدام مناسب برای کسب رضایت مشتری و جذب بیشتر آن‌ها خواهد بود؛ اما باید در نظر داشته باشید که شلوغی فضای کافه و رستورانتان را به حداقل برسانید. قرارگیری تعداد زیادی از میز و صندلی، نه‌تنها باعث ناراحتی مشتریان می‌شود؛ بلکه مانع از حرکت راحت‌تر کارکنان هم خواهد شد. به این ترتیب، کاهش سرعت خدمات، عدم رضایت مشتریانتان را در پی خواهد داشت. همچنین، میز و صندلی‌های کم و محدود هم به همین ترتیب آزاردهنده هستند؛ چرا که باعث انتظار مشتریان و در نتیجه فروش کمتر خواهند شد.

۳.عملکرد را فراموش نکنید

علاوه‌بر تعداد صندلی‌ رستوران، در مورد تردد راحت‌تر در سالن غذاخوری رستورانتان هم با دقت فکر کنید. آیا مشتریانتان به‌راحتی می‌توانند بین میز و صندلی‌ها جابه‌جا شوند؟ کارکنان شما چگونه سرویی‌دهی را انجام می‌دهند؟ مسیرهای مناسبی را برای ارائه سرویس‌دهی در نظر بگیرید تا کارکنان به‌راحتی از آشپزخانه به میزها دسترسی داشته باشند. طراحی رستوران شما به همان اندازه که از نظر زیبایی‌شناسی اهمیت دارد، باید از نظر کارایی هم مورد توجه قرار گیرد و این یکی از مهم‌ترین ترفندهای حرفه‌ای برای چیدمان منحصر به فرد میز و صندلی کافه و رستوران به‌شمار می‌رود.

۴.صندلی‌های بهتری را انتخاب کنید

شاید برخی از میز و صندلی‎ها، فضایی متفاوت در کافه و رستوران شما ایجاد کنند؛ اما ممکن است کسل‌کننده و غیر قابل تحمل به‌نظر برسند. اگر تمام صندلی‌های شما در میزهای مستقل و یک ارتفاع مشخص قرار داشته باشند، فضای غذاخوری شما می‌تواند مسطح، یکنواخت و شلوغ به‌نظر برسد و احساس ناخوشایندی را به مشتریانتان القا کند.

همچنین، مراقب باشید درگیر تنوع‌طلبی نشوید؛ فضا و جو مورد نظرتان را بسنجید. شاید ایجاد یک فضای دنج با دو صندلی و میزهای کوچک در یک رستوران برای رقم‌زدن شب عاشقانه مناسب باشد؛ اما بهتر است در مورد گزینه‌های مختلف میز و صندلی فکر کنید تا انتخابی جذاب‌تر و کاربردی‌تر داشته باشید. برای این کار بد نیست نگاهی به رازهای خرید هوشمندانه راهنمای خرید میز و صندلی رستورانی با کیفیت بالا و کمترین هزینه داشته باشید و تجربه بهتری را برای مشتریانتان رقم بزنید.

اصول چیدمان میز و صندلی رستوران و کافه

 

۵.تعادل را برقرار کنید

هنگام چیدمان مبلمان، ایجاد تعادل در فضا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. هنگامی ‎که تمام میز و صندلی‎ها در یک طرف اتاق قرار می‌گیرند، قسمت دیگر خالی به‌نظر می‌رسد؛ بنابراین، اطمینان حاصل کنید که میز کافه و رستوران و صندلی‌های متناسب با آن، به‌طور مساوی در سراسر سالن غذاخوری چیده شده‌اند. اگر می‌خواهید ترکیبی از اندازه‌های مختلف میز را داشته باشید، از قراردادن تمام میزهای طولانی در یک طرف خودداری کنید.

 

بهترین چیدمان صندلی برای کافه و رستوران‌ها

میز و صندلی‌های رستوران از دارایی‌های ارزشمند کافه و رستوران‌ها محسوب می‌شوند. زمانی‌که به رستوران بروید، ابتدا جذب فضای داخلی و مبلمان آن می‌شوید، سپس تصمیم به ورود و سفارش غذا خواهید گرفت. یک میز و صندلی راحت، تجربه‌ای به‌یادماندنی را برای مشتریان شما رقم می‌زند؛ بنابراین، سوال این‌جا است که چه مبلمانی، راحتی را برای مشتریانتان فراهم می‌کند و با اصول چیدمان میز و صندلی کافه رستوران سازگار است؟ برای درک بهتر این موضوع می‌توانید معرفی بهترین مدل‌های میز و صندلی کافه رستوران + بهترین برند را هم مطالعه کنید.

 

نیمکت

ممکن است برای قراردادن نیمکت‌ها به فضای بزرگ‌تری نیاز داشته باشید؛ اما آنها می‌توانند فضا را برای غذاخوردن چند نفر در یک میز مشترک را به حداکثر برسانند. نیمکت‌ها گزینه‌ای مناسب برای نشستن در فضای باز هستند و مکانی را برای مشتریانتان فراهم می‌کنند تا به‌صورت گروهی یا به‌تنهایی غذا بخورند.

اصول چیدمان میز و صندلی رستوران و کافه

 

صندلی بار

حتی اضافه‌کردن چند صندلی در بار می‌تواند به افزایش درآمد شما کمک کند و در عین حال سازماندهی بیشتری را در کافه ایجاد کند. صندلی بار یک منطقه اختصاصی را برای نشستن افراد در حین پرداخت حساب ایجاد می‌کند؛ همچنین، می‌توان برای ثبت سفارشات و کمک به جریان ترافیک از آن استفاده کرد.

 

صندلی سالن

مبلمان و میز و صندلی‌های سالن امکان ایجاد تنوع در طراحی سبک‌های مختلف را برای شما فراهم می‌سازند و به ایجاد فضایی غیر رسمی کمک می‌کنند. شما می‌توانید با استفاده از مبلمان راحت، فضایی دنج و جذاب بسازید که مشتریان دوست دارند بارها و بارها به آن‌جا بازگردند. توصیه می‌شود از میز و صندلی‌هایی با جنس جیر یا مخمل استفاده نکنید؛ چرا که نگه‌داری از آن‎ها دشوار خواهد بود.

 

با اپن مارکت رازهای جذابیت و اصول چیدمان میز و صندلی کافه و رستوران را کشف کنید

اگر در حال بازسازی فضای رستوانتان هستید یا برای ارتقای مبلمان کافه و رستورانتان تلاش می‌کنید، اپن مارکت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.  اصول چیدمان میز و صندلی کافه رستوران موضوعی ا‌ست که همواره باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. اپن مارکت با ارائه مشاوره تخصصی، شما را در انتخاب بهتر میز و صندلی همراهی خواهد کرد؛ بنابراین برای برقرای ارتباط و دریافت مشاوره می‌توانید با شماره ۰۲۱۶۶۱۳۳۹۱۶ تماس گیرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *